پيام نوروزي مديرعامل گروه فن آوا

a

صفحه اصلی   اخبار
1

  

  پيام نوروزي مديرعامل گروه فن آوا

  دکتر علی نوری مدیرعامل گروه فن آوا همزمان با فرارسیدن سال 1398 به تشریح مسائل مهمی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی گروه فن آوا: دکتر علی نوری مدیرعامل گروه فن آوا با تبریک فرارسیدن سال 1398 در پیامی به تشریح اولویت های کاری این گروه در سال جدید پرداخت. متن این پیام به شرح زیر است:

نوروز بمانید که ایام شمایید

آغاز شمایید و سرانجام شمایید

در روزهاى پایانى سال 97 و در آستانه سال جدید ضمن مرور برنامه ها و دستاوردهاى گروه فن آوا در سال 97، اهداف این گروه براى سال 98 را تشریح مى نمایم.

یکى ازاولویت هاى کارى در سال 97، بازنگرى سند راهبردى گروه فن آوا و ماًموریت شرکت هاى تابعه و آماده سازى آنها براى ورود به حوزه هاى کسب و کار در صنعت ICT بود. مى‌توان گفت که تدوین سند راهبردى افق 1400 گروه فن آوا یکى از مهم ترین اقداماتى بود که در سال 1397 انجام شد. همچنین بازنگرى ماًموریت شرکت ها و ورود به حوزه هاى کسب و کار جدید را مى توان یکى از دستاوردهاى سال 97 عنوان داشت. به عنوان نمونه یکى از مواردى که در گذشته در سبد کسب و کارى گروه مغفول مانده بود؛ مقوله امنیت بود که در قالب شرکت تضمین گستر فن آوا به زنجیره فعالیت هاى گروه اضافه شد.

همچنین بازنگرى در برنامه حوزه نرم ا فزار نیز جزء اقدامات موثرى بود که در سال 97 اتفاق افتاد و شرکت فن آوا سیستم که در گذشته تولیدکننده نرم افزارهاى سازمانى بود، به سمت حوزه هاى پرداخت و ارتباطات که نزدیکى و سنخیت بیشترى با ماًموریت های سایر شرکت هاى گروه دارد، تغییر ماًموریت داد.

یکى از مهم ترین چالش هاى گروه فن آوا در سال 1397، چالش تغییرات محیط کسب و کار بین الملل به ویژه افزایش نرخ ارز بود که این گروه را همانند سایر فعالان اقتصادى کشور با مشکلاتى مواجه نمود. البته این چالش با فرصت حضور در بازار صادرات خدمات فنى و مهندسى همراه بود که این موضوع در برنامه راهبردى فن آوا نیز قرار گرفت.

گروه فن آوا براى سال 98 برنامه هایى را براى توسعه خدمات خود و مواجهه با چالش هاى مذکور طراحى و تدوین نموده است. یکى از این برنامه ها آماده سازى شرکت ها براى عرضه سهام دربورس است که این موضوع به منظور تامین منابع مالى لازم و نیز شفافیت بیشتر فعالیت شرکت هاى گروه، ضرورى است.

 در این راستا و در ابتداى سال 98 سهام شرکت فن آوا کارت در فرابورس عرضه خواهد شد و سایر شرکت هاى گروه نیز به تدریج به بازار بورس خواهند پیوست.

در سال آتى توسعه خدمات مراکز داده، تولید محتوا و سرمایه گذارى در فناورى هاى نوین مانند هوش تجارى، اینترنت اشیاء، داده کاوى، بلا کچین و کلان داده ها مورد توجه گروه فن آوا قرار دارد.

چشم انداز سال 98 بیانگر سالى پرچالش در همه حوزه هاى کسب و کار است. اما اطمینان دارم که این دشوارى ها تجربه اى گرانقدر براى رشدى چشمگیر در سال هاى آتى خواهد بود.

در پایان از تلاش همه همکاران خود در گروه فن آوا و نیزمشتریان محترم تشکر نموده و براى آن ها سالى پرازموفقیت و بهروزى آرزو دارم.

على نورى

مدیرعامل گروه فن آوا


تاریخ : 1398/01/01-16:05:39 | بازدید : 244
برچسب :

نظرات كاربران - 0 نظر
ثبت ديدگاه
نشاني ايميل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌هاي موردنياز علامت‌گذاري شده‌اند *