متمایزسازی و سفارشی سازی در ارائه خدمات پرداخت

a

صفحه اصلی   اخبار
1

  مديرعامل شركت فن آوا كارت عنوان كرد:

  متمایزسازی و سفارشی سازی در ارائه خدمات پرداخت

  

شرکت فن آوا کارت امسال در ششمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت که ۱۳ و ۱۴ دی‌ماه برگزار شد با شعار متمایزسازی و سفارشی سازی در ارائه خدمات پرداخت و با ارائه 3 محصول مهم حضور داشت.

به گزارش روابط عمومی گروه فن آوا: مهندس علی نوری مدیرعامل شرکت فن آوا کارت در خصوص محصولات ارائه شده  این شرکت در ششمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت  به پرسشهای مطرح شده اینگونه پاسخ داد.

* در رابطه با محصولات جدیدی که شرکت فن آوا کارت امسال در ششمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت معرفی کرده است توضیحاتی ارائه بفرمائید؟

نوری: ما امسال با شعار متمایز در سفارشی سازی خدمات پرداخت الکترونیک در این نمایشگاه حاضر شده‌ایم و مطابق با شعار خود چند محصول و خدمت جدید و خاص را ارائه کردیم که شامل سامانه نفیس، موبایل پوز مبتنی بر IOS و اپلیکیشن پرداخت موبایلی آوا است.

 

فن آوا

* در رابطه با سامانه نفیس که خدمتی جدیدی می‌باشد توضیح دهید.

نوری: سامانه نفیس یا سامانه مدیریت هوشمند و الکترونیکی درگاه‌های پرداخت نگاه جدیدی به خدمات ارزش افزوده است؛ همانطور که می دانید با تغییر فضای کسب و کار و نفوذ تکنولوژی در زندگی روزمره مردم توقعات مشتریان و پذیرندگان از صنعت پرداخت الکترونیک تغییر کرده و رفع توقع و نیاز مشتریان به زیرساخت‌های مناسبی احتیاج دارد. سامانه نفیس این قابلیت را فراهم می‌کند که خدمات ارزش افزوده را مطابق با نیاز پذیرندگان ارائه دهیم و یکی دیگر از ویژگی‌های آن مختص سازمان‌های بزرگی است که قصد دارند به پرسنل سازمانی خود خدمات و ویژه‌ای ارائه دهند که در این راستا قراردادهایی نیز منعقد کرده‌ایم.

* در رابطه با موبایل پوز مبتنی بر IOS که امسال از آن رونمایی کردید و در نمایشگاه هم مورد استقبال قرار گرفت توضیح دهید.

نوری: موبایل پوز مبتنی بر IOS برای اولین بار در کشور رونمایی شده است. پیش از این همکاران ما در سایر شرکت‌های پرداخت الکترونیک موبایل پوز اندرویدی را ارائه داده بودند ولی ما در این نمایشگاه علاوه بر نوع اندرویدی نوع IOS آن را نیز ارائه دادیم و فکر می‌کنم با روند رو به رشد صنعت پرداخت و همچنین چالش‌های مرتبط با پایانه‌های فروش سیار، موبایل پوز بتواند در آینده جایگاه خوبی پیدا کند. در حال حاضر برای راه‌اندازی موبایل پوز مراحل تائید شاپرک را می‌گذرانیم و بعد از طی این مراحل موبایل پوز عملیاتی خواهد شد.

محصول سوم ما هم اپلیکیشن پرداخت موبایلی «آوا» است که در بیست و دومین نمایشگاه الکامپ از آن رونمایی کردیم که یک اپلیکیشن پرداخت بسیار کارآمد است و خدمات مورد نیاز کاربران در پرداخت‌های روزانه را ارائه می‌دهد و در طراحی آن سعی شده تمام اصول کاربرپسند بودن در کنار سادگی رعایت شود.

متمایزسازی و سفارشی سازی در ارائه خدمات پرداخت

* همانطور که می دانید حدوداً در آبان ماه سال قبل شاپرک دستورالعملی برای موبایل پوز یا همان کارت خوان‌های موبایلی ارائه کرد که علیرغم گذشت بیش از یک سال هنوز کارت خوان‌های موبایلی در شبکه پرداخت کشور اجرایی و عملیاتی نشده است، به نظر شما دلیل این وقفه یک ساله چیست؟

نوری: موبایل پوز در کشور تا به امروز مسیر و مراحل طولانی را طی کرده است. مدل‌های قدیمی موبایل پوز از لحاظ امنیتی دارای محدودیت‌هایی بودند. به نظر من مهمترین موضوعی که مانع اجرایی شدن آن شده است شکل نگرفتن اکوسیستم کارت‌خوان‌های موبایلی است. تمام بازیگران در این مجموعه نگاهی به اکوسیستم موبایل پوز دارند ولی واقعیت این است که هم از لحاظ فرهنگی و هم از لحاظ کسب و کار اکوسیستم آن به بلوغ لازم نرسیده است.

فن آوا

* نظر شما در رابطه با بانکداری اجتماعی که یکی از محورهای این همایش است چیست؟

نوری: این نگاه جدیدی است که در بانکداری به وجود آمده و باید همه بانک‌ها به بانکداری اجتماعی و شبکه‌های اجتماعی به علت شفافیت این نوع بانکداری نظر مثبتی داشته باشند. البته هنوز شرایط و اکوسیستم آن شکل نگرفته و نیازمند آن است که نهادهای حاکمیتی و بانک‌ها و شرکت‌های پرداخت به طور جدی‌تری وارد این حوزه شوند تا چرخه آن شکل بگیرد.

* با توجه به اینکه شرکت فن‌آوا کارت طی چندماه اخیر سهم ثابتی از نظر مبلغ و تعداد تراکنش در شبکه پرداخت کشور داشته است برای افزایش این سهم چه برنامه‌ای دارید؟

در حوزه خدمات ارزش افزوده مذاکرات خوبی با بانکها و سازمانهای دولتی داشته ایم و قرارداد های مناسبی نیز منعقد شده است که ان شاالله در سال ۱۳۹۶ نتایج آن پدیدار خواهد شد .

منبع: سرمد نیوز


تاریخ : 1395/11/02-15:11:36 | بازدید : 3555
برچسب :

نظرات كاربران - 0 نظر
ثبت ديدگاه
نشاني ايميل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌هاي موردنياز علامت‌گذاري شده‌اند *