دكتر نائيني به سمت مديريت اقتصادي و برنامه ريزي گروه فن‌آوا منصوب شد

a

صفحه اصلی   اخبار
1

  با حكم مهندس طراوتي؛

  دكتر نائيني به سمت مديريت اقتصادي و برنامه ريزي گروه فن‌آوا منصوب شد

  با حكم مديرعامل گروه فن‌آوا دكتر حميدرضا نائيني مدير اقتصادي و برنامه ريزي گروه فن‌آوا شد.

به گزارش روابط عمومی گروه فن آوا: پیش از ظهر امروز در طی جلسه‌ای با حضور مهندس علی اصغر طراوتی مدیرعامل گروه فن‌آوا و برخی مدیران ستادی گروه مراسم تودیع دکتر رمضانی مدیر پیشین اقتصادی و برنامه ریزی گروه و معارفه دکتر حمیدرضا نائینی مدیر جدید این واحد برگزار شد.

مدیرعامل گروه فن آوا طی سخنانی با تبریک به دکتر نائینی برای مسئولیت جدید و تشکر از زحمات دکتر رمضانی در خصوص اولویت‌های اصلی گروه فن آوا در حوزه برنامه ریزی و اطلاعات اقتصادی گفت: در گذشته یکی از مشکلاتی که در فن آوا وجود داشت بروز نبودن آمار و اطلاعات اقتصادی بود که از سال 94 و تغییر نگرش و مدیریت در گروه برنامه ریزی به مثابه مغز سیستم در نظر گرفته شد.

طرواتی در ادامه افزود: این مسئولیت در سال 94 به دلیل توانمندی‌هایی که دکتر رمضانی داشت به وی سپرده شد و رویکرد سازماندهی راهبردی، نظارت و کنترل برای این واحد در نظر گرفته شد.

عضو هیات مدیره گروه فن آوا بیان داشت: اگر در گروه و در سطح کلان و رهبری فقط کنترل و راهبری را به تنهایی در نظر بگیریم کفایت نمی‌کند و برای تکمیل این حوزه در قدم اول چند تعریف کار انجام دادیم. نخست اصلاح آئین‌نامه های گروه و سازمان بود که آنها به تایید هیات مدیره گروه رسید و در حال حاظر ملاک عمل قرار گرفته است در وهله بعد و در خصوص سازماندهی و انضباط ستادی شان برنامه ریزی در نظر گرفته شد و در نهایت  برنامه ریزی  را پیش قراول سازمان در نظر گرفته شد.

وی افزود: یکی از کارهای مهم انجام شده در بخش برنامه ریزی اصلاح برنامه ریزی شرکت‌های گروه نسبت به گذشته بود که قدم‌های بسیار خوبی برداشته شد. در گام اول حجم عظیمی از داده‌ها پردازش شد که در این دوره سیستم داشبورد مدیریتی تکمیل شد و توانست اطلاعات و آمار و ارقام را به صورت برخط به مدیران نشان دهد. 

طراوتی در برشمردن گام دوم گفت: گام دوم خود اظهاری شرکت‌ها در ورود اطلاعات به داشبورد مدیریتی بود که در تلاش هستیم با استفاده از سامانه‌هایی بزودی بتوانیم عامل انسانی را از این مورد حذف کنیم که این حوزه هنوز جای کار و تکمیل شدن دارد.

مدیرعامل گروه فن‌آوا در خصوص تاثیرات مثبت داشبورد مدیریتی در کمک به تصمیم سازی و راهبری در گروه فن‌آوا گفت: این تاثیرات مثبت به اندازه‌ای بود که امروز این سیستم در خارج از گروه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طراوتی با بر شمردن اقدامات موثر در نظام بودجه ریزی گروه بیان داشت: با ساماندهی به این حوزه توانستیم شان کنترل و برنامه ریزی در گروه را تسهیل کنیم و در این خصوص کمیته سرمایه گذاری با زحمات بسیار شکل گرفت که راه اندازی آن با توجه به ویژگی‌هایی که دارد دشوار و سخت بود اما هم اکنون مفهوم این کمیته در گروه و شرکت‌های تابعه پذیرفته شده است.

عضو هیات مدیره گروه فن آوا نظارت و پایش شرکت‌ها را یکی دیگر از اقدامات موثر انجام شده در بخش اقتصادی و برنامه ریزی گروه دانست و بیان داشت: با سر و سامان دادن به جلسات مدیران ستادی که دبیر آن مدیر اقتصادی و برنامه ریزی گروه بود توانستیم همدلی و همفکری خوبی میان مدیران عامل و ستادی شکل دهیم. 

طراوتی در پایان با  تشکر از زحمات دکتر رمضانی و آرزوی موفقیت برای دکتر نائینی و کارشناسان برنامه ریزی گروه گفت: در این دو سال ریل گذاری خوبی صورت گرفته است که البته با وضعیت مطلوب فاصله وجود دارد اما امیدواریم در دوره جدید به نقطه مطلوب نزدیک شویم.

پس از صحبت‌های مدیرعامل گروه دکتر نائینی مدیر جدید اقتصادی و برنامه ریزی گروه سه اولویت اصلی کاری خود را برشمرد و گفت: از نگاهی که در گروه در خصوص برنامه ریزی وجود دارد بسیار خوشحالم و من به کمک همکارن محترم ابتدا در یک بازه کوتاه چند روزه و فشرده برنامه راهبردی فن آوا در سطح استراتژی و همکاری تجاری را تدوین خواهیم کرد و در ادامه به تدوین برنامه و بودجه سال 97 گروه طبق چارچوب تعیین شده خواهیم پرداخت.

عضو هیات مدیره گروه فن آوا در پایان گفت: اولویت سوم ما ارایه کنترل و پایش راهبردی بر اساس داشبرد مدیریتی خواهد بود.

 


تاریخ : 1396/07/11-18:10:15 | بازدید : 1515
برچسب :

نظرات كاربران - 0 نظر
ثبت ديدگاه
نشاني ايميل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌هاي موردنياز علامت‌گذاري شده‌اند *