توافق پی‌اس‌پی‌ها برای تصحیح مدل قراردادهای جیرینگ

a

صفحه اصلی   اخبار
1

  مدیرعامل فن‌آوا کارت تصریح کرد:

  توافق پی‌اس‌پی‌ها برای تصحیح مدل قراردادهای جیرینگ

  علی نوری گفت: در جلسه اخیر مدیران‌عامل شرکت‌های پی‌اس‌پی که با حضور مدیران شرکت شاپرک برگزار شد، موضوع مدل قرارداد کدهای دستوری به بحث گذاشته ‌شد و مدیران هر ۱۲ شرکت توافق کردند تنها در صورت تصحیح مدل قراردادهای جیرینگ، نسبت به تمدید آن اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی گروه فن آوا: مهندس علی نوری مدیرعامل شرکت فن‌آواکارت در خصوص مباحث بوجود آمده درباره جلسه مدیران شرکت‌های پی‌اس‌پی با مدیران شاپرک گفت:”توافق شرکت‌های پی‌اس‌پی مبنی بر تأکید بر تغییر مدل قراردادی کدهای یواس‌اس‌دی، یک توافق صنفی است و تحت فشار شاپرک انجام نگرفته‌است”.

علی‌نوری درادامه گفت: “در جلسه اخیر مدیران‌عامل شرکت‌های پی‌اس‌پی که مطابق معمول در محل شرکت شاپرک و با حضور مدیران این شرکت برگزارشد، موضوع مدل قرارداد کدهای دستوری به بحث گذاشته‌شد و مدیران هر ۱۲ شرکت توافق کردند تنها در صورت تصحیح مدل قراردادهای جیرینگ، نسبت به تمدید آن اقدام کنند”.

وی ادامه‌داد: “مدیران شرکت‌های پرداختی طی صورت‌جلسه‌ای از شاپرک خواستند به عنوان ضامن اجرایی این توافق در صورت تخلف احتمالی هر یک از ۱۲ شرکت پی‌اس‌پی از این توافق، کارمزد تراکنش‌های موبایلی آن شرکت را پرداخت نکند”.

نوری افزود: “همچنین مقرر شد شاپرک طی نامه‌ای، تصمیم شرکت‌های پی‌اس‌پی را به اپراتورهای تلفن‌همراه یا نمایندگان آن‌ها اعلام کند که تا جایی که اطلاع دارم این نامه هم ارسال شده‌است. از این نامه نباید برداشت کرد که اجبار یا الزامی از سوی شاپرک به شرکت‌های پی‌اس‌پی در مورد قراردادها صورت گرفته بلکه نامه شاپرک تنها جنبه اطلاع‌رسانی به اپراتورها دارد”.

شایان ذکر است که چند روز گذشته با انتشار نامه شاپرک از توافق شرکت‌های پی‌اس‌پی در مورد ضرورت تغییر مدل قراردادی کدهای دستوری رسانه‌ای شد. بنابر آن ، مدیران شرکت‌های پرداختی در یک توافق صنفی تصریح کرده‌اند “قید پرداخت کارمزد بدون حصول درآمد از شاپرک باید از تمام قراردادهای جیرینگ حذف و شکل کلی قرارداد مانند سایر اپراتورها شود”.

مدیران پرداختی همچنین از شاپرک خواسته‌اند در صورت تخلف هر یک از شرکت‌های پی‌اس‌پی از مفاد این توافق، کارمزد تراکنش‌های موبایلی آن شرکت را نپردازد.

در پی این توافق، شاپرک هم طی نامه‌ای به جیرینگ مفاد آن را به مدیرعامل این شرکت اطلاع داد. این نامه در واقع می‌تواند تأیید ضمنی توافق شرکت‌های پرداختی و نشان‌دهنده حمایت رگولاتور حوزه پرداخت کشور از شرکت‌های فعال در این بخش را نشان دهد.


تاریخ : 1396/08/03-11:21:45 | بازدید : 1215
برچسب :

نظرات كاربران - 0 نظر
ثبت ديدگاه
نشاني ايميل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌هاي موردنياز علامت‌گذاري شده‌اند *