ارتقاء جايگاه فن‌آوا كارت در گزارش مهرماه شاپرک

a

صفحه اصلی   اخبار
1

   بررسي آخرين وضعيت PSPها؛

  ارتقاء جايگاه فن‌آوا كارت در گزارش مهرماه شاپرک

  بر اساس گزارش منتشر شده شاپرك مربوط به وضعيت شركت‌هاي حوزه پرداخت الكترونيک مهرماه 96، شركت فن‌آوا كارت در شاخص "سهم بازار هر شركت PSP از نظر مبلغ تراكنش‌ها" نسبت به شهريور 96 از وضعيت بهتري برخوردار بود.

به گزارش روابط عمومی گروه فن‌آوا: شاپرک آخرین گزارش خود را که مربوط به وضعیت شرکت‌های PSP در ماه مهر سال 1396 می‌باشد منتشر کرد. در این گزارش شاخص‌هایی نظیر تعداد تراکنش، مبلغ تراکنش، بیشترین تعداد تراکنش بر روی ابزارهای پذیرش موبایلی و اینترنتی و کارتخوان‌های فروشگاهی، بیشترین سهم پذیرندگی از تعداد کل تراکنش‌های شاپرکی و سهم پذیرندگی از کل مبلغ تراکنشهای شاپرکی مورد بررسی و مقایسه قرار گرفته است. بر این اساس: 

 به ترتیب شرکت‌های به‌پرداخت، سپ، ‌آپ، تاپ و ایران‌کیش بیشترین سهم را از نظر تعداد تراکنش‌های شاپرکی مهرماه ۹۶ را داشته‌اند.

 به ترتیب شرکت‌های به‌پرداخت، ایران‌کیش، سپ، پرداخت الکترونیک سداد و تاپ بیشترین سهم را از نظر مبلغ تراکنش‌های شاپرکی مهرماه ۹۶ را داشته‌اند.

 

از لحاظ تعداد تراکنش‌های شاپرکی، آپ روی ابزار پذیریش موبایلی، سپ روی ابزار پذیرش اینترنتی و به‌پرداخت روی کارتخوان فروشگاهی بیشترین تعداد تراکنش‌ها را داشته‌اند.

از لحاظ مبلغ تراکنش‌های شاپرکی، آپ روی ابزار پذیرش موبایلی و به‌پرداخت روی ابزار پذیرش اینترنتی و کارتخوان فروشگاهی بیشترین سهم را داشته‌اند.

 

به ترتیب بانک‌های ملت، ملی، پارسیان، صادرات و کشاورزی بیشترین سهم پذیرندگی از کل تعداد تراکنش‌های شاپرکی را داشته‌اند.

 

در مهرماه 96، به ترتیب بانک‌های ملت، صادرات، ملی، کشاورزی و سپه بیشترین سهم پذیرندگی را از کل مبلغ تراکنش‌های شاپرکی داشته‌اند.

با مقایسه نمودارهای شهریور و مهر 96 در خصوص سهم بازار هر شرکت PSP از نظر مبلغ تراکنش‌ها فن‌آوا کارت در شهریور 5.69 درصد از سهم کل بازار را در اختیار داشت که در ماه مهر این میزان به 5.84 درصد از کل بازار رشد داشته است. بنابراین فن آوا کارت در جایگاهی بالاتر از شرکت‌هایی چون پرداخت الکترونیک پارسیان، سایان کارت، مبنا کارت آریا، پرداخت نوین آرین و الکترونیک کارت دماوند قرار گرفت.

 

در خصوص سهم مجموع تعداد کارتخوان‌های کم تراکنش و فاقد تراکنش مالی از کل کارتخوان‌های فعال سیستمی هر شرکت، فن‌آوا کارت با کاهش 9.47 درصدی  از 28.72 درصد در شهریور به 19.24 درصد در ماه مهر رسیده که نسبت به سایر رقبا نیز از وضعیت مطلوب‌تری برخوردار شده است. هر چه این شاخص کمتر باشد نشان دهنده عمکرد بهتر نسبت به سایر شرکت‌ها می‌باشد.

 


تاریخ : 1396/08/30-17:06:58 | بازدید : 1504
برچسب :

نظرات كاربران - 0 نظر
ثبت ديدگاه
نشاني ايميل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌هاي موردنياز علامت‌گذاري شده‌اند *