هوآوي و زدتي‌ئي‌ زير تيغ تحريم آمريکا

a

صفحه اصلی   اخبار
1

  

  هوآوي و زدتي‌ئي‌ زير تيغ تحريم آمريکا

  نهادهای دولتی آمریکا از کار کردن با کمپانی‌هایی که از فناوری‌های هوآوی و زدتی‌ئی استفاده می‌کنند، منع می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی گروه فن آوا: بعد از لغو شراکت اپراتور آمریکایی AT&T با هوآوی و عدم ورود گوشی‌های چینی به بازار آمریکا، دیگر کمپانی چینی، ZTE نیز مشمول تحریم غیر مستقیم شده و هر شرکتی که محصولات این دو کمپانی را بخرد، از داشتن رابطه تجاری با نهادها و سازمان‌های دولتی ایالات متحده منع می‌شود.

جمهوری‌خواهان کنگره لایحه تحریم غیر مستقیم هوآوی و زدتی‌ئی را تقدیم کرده و در آن به صراحت آمده است که نهادهای فدرال حق معامله با این دو کمپانی را ندارند و حتی قادر به داشتن رابطه تجاری با سایر کمپانی‌هایی که از محصولات این دو کمپانی چینی استفاده می کنند نیز نخواهند بود.

فشار محافل سیاسی باعث شد تا قرارداد توزیع گوشی‌های هوشمند هوآوی در آمریکا توسط AT&T لغو شود.

کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان در گزارش 2012 خود هوآوی و زدتی‌ئی را خطرناک توصیف کرده و توصیه کرده بود تا روابط تجاری نداشته باشند. این کمیته در گزارش خود نوشته بود: فناوری‌های تجاری چینی خودروی حکومت کمونیست چین برای جاسوسی علیه آژانس‌های فدرال آمریکا است و دادن دسترسی به زیرساخت‌های ارتباطاتی آمریکا به این کمپانی‌ها به معنای دادن مجوز اطلاعاتی به آنها برای ورود به زندگی آمریکایی‌ها است.

اگر این لایحه تصویب شود دوکمپانی مذکور همچنان قادر به فروش گوشی‌های خود به کاربران خواهند بود اما کمپانی‌های دیگر نمی‌توانند شریک تجاری این دو کمپانی شوند.


تاریخ : 1396/10/25-18:34:27 | بازدید : 736
برچسب :

نظرات كاربران - 0 نظر
ثبت ديدگاه
نشاني ايميل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌هاي موردنياز علامت‌گذاري شده‌اند *