نفيس سامانه‌اي هوشمند در حوزه پرداخت

a

صفحه اصلی    آرشیو مقالات

1

  فن‌آوا كارت معرفي کرد:

  نفيس سامانه‌اي هوشمند در حوزه پرداخت

  دلیل اصلی توسعه ی سیستم‌هایی مانند نفیس در اکوسیستم بانکی دنیا، جذب مشتریان جدید، ایجاد جذابیت برای خرید و ارایه خدمات خاص به مشتریان خاص می باشد.

دلیل اصلی توسعه ی سیستمهایی مانند نفیس در اکوسیستم بانکی دنیا، جذب مشتریان جدید، ایجاد جذابیت برای خرید و ارایه خدمات خاص به مشتریان خاص می باشد.

به گزارش روابط عمومی گروه فن‌آوا: سامانه نفیس با نگاهی هوشمندانه به تحولات حوزه پرداخت در دنیا و نیاز داخلی طراحی و تولید شده است و مهمترین ویژگی آن سرعت در تولید و انطباق با نیاز مشتریان می باشد. بنابراین نفیس یک محصول خاص برای یک مدل خاص خدمت نیست، بلکه محصولی است که علاوه بر داشتن انواع خدمات، همواره آمادگی تولید و ارایه ی مدلهای جدید خدمت را نیز دارد.

این سامانه یک درگاه پرداخت omni channel می باشد که جهت سرویس دهی به سازمانها، مؤسسات، بانکها، پذیرندگان خاص و زیرمجموعه های وابسته به آنها طراحی و تولید گردیده است. از جمله این سرویسها می توان به سرویس خرید شاپرکی، انواع سرویس تخفیف، سرویس اقساطی، سرویس اعتباری، سرویس بن ریالی، سرویس سبد کالای دولت، سرویس درگاه اینترنتی، کارت سفر، باشگاه مشتریان و ... اشاره کرد.

شایان ذکر است درتولید این سامانه، کلیه استانداردهای بانک مرکزی( شاپرک) و استانداردهای PCIDSS و PCIPTS رعایت شده است. این سامانه شامل زیر سیستم های مدیریت پذیرندگان، مدیریت دارندگان، انبارداری، مدیریت کارت، مدیریت کاربران، زیر سیستم حسابداری، گزارشات مدیریتی و ... می باشد

خدمات قابل ارائه در سامانه نفیس به شرح ذیل می باشند:

سرویس اعتباری

یکی از تسهیلاتی که در قالب کارت به دارندگان کارت اعطا می‌شود، خرید اعتباری است. در این سرویس هر یک از موسسات برای کارکنان خود با توجه به میزان خالص دریافتی و با در نظر گرفتن بخش‌نامه‌ها و قوانین مربوطه در آن سازمان، میزان اعتباری را در نظر می‌گیرند. در واقع کارت خرید اعتباری، نوعی کارت پرداخت است که اعتبار آن توسط سازمان مربوطه تامین می شود و دارندگان آن می توانند با کارت خود از تمامی مراکز فروش کالا و خدمات در سراسر کشور و از طریق پایانه های فروش، کالا و خدمات خود را تامین نمایند.

سرویس اقساطی

طبق تعريف، فروش اقساطي عبارتست از واگذاري عين به بهاي معلوم به غير به ترتيبي كه تمام يا قسمتي از بهاي مزبور به اقساط مساوي يا غيرمساوي در سررسيد يا سررسيدهاي معين دريافت گردد.

دارنده کارت مي تواند كالايي را خريداري نماید به شرطي كه قيمت آن همراه با سود مورد نظر پذیرنده، به مبالغ معين و در سررسيدهاي مشخص به وی پرداخت گردد.

سرویس تخفیف

این سرویس به واسطه توافقاتي که ميان سازمانهای طرف قرداد این مجموعه و پذيرندگان وجود دارد ارائه میگردد که براساس آن پذيرندگان می توانند به پرسنل سازمانهای طرف قرارداد تخفيفاتي ارائه دهند. این تخفیف می تواند بر روی خرید یا خدماتی که به دارنده داده میشود اعمال گردد. محاسبه مبلغ تخفیف و نحوه تسهیم وجوه بصورت کامل توسط این سیستم صورت می گیرد. کارمزدها با توجه به قرداد فی مابین محاسبه شده و کسر می گردد.

سرویس بن ریالی

اين سرویس به منظور واريز وجوه نقد، پاداش يا هديه به كارت مشتريان در نظر گرفته شده است و عمليات واريز به صورت برخط و برون خط قابل انجام است. يکي از موارد کاربرد بن کارت های اعطائی به دارندگان، این است که سازمانها می توانند با توجه به بودجه‌های تعريف شده، تصميم به اعطاي مبالغ کمک هزينه برای خريد در مراکز پذيرنده کارت ‌نمايند. هر سازمانی می‌تواند افرادی را که می خواهد به آنها مبلغی در قالب بن پرداخت نماید، در گروه‌ها یا زير گروه‌هايي مطابق با موقعيت‌های سازماني خود تقسیم بندی نموده و به همراه ليست دريافت‌کننده‌گان بن و مبالغ شارژ به این سازمان اعلام ‌نمايند.

پس از واريز وجوه اعلامی، دارنده امکان خريد در مراکز پذيرنده کارت را دارد. دارنده کارت با استفاده از اين بن امکان خريد اقلام مشخصي از کالاها را با توجه به توافق با پذیرنده خواهد داشت. مقادير موجود می توانند زمان انقضاء داشته باشند. در ضمن مبالغ تحت عنوان بن، به شکل تجمیعی محاسبه می شوند، به اين معني که اگر دارنده ای تا اعلام بعدی بن‌ها، مبلغي در حساب خود داشته باشد، مبلغ پيشين محفوظ مانده و مبالغ جديد با مبالغ پيشين به صورت تجمیعی اختصاص می یابد. همچنین سازمان قادر است در آن واحد بیش از یک بن به پرسنل خود اختصاص دهد.

سرویس کالابرگ/ سبد کالا

سازمانها به منظور اعطای یارانه غیر نقدی و یا ارزاق اهدایی در مناسبت ها به کارکنان خود می توانند با اختصاص کد به یک کالا یا سبدی از کالا و همچنین مشخص نمودن پذیرنده و یا شهر/استانی خاص اقلام مورد نظر خود را بدون دریافت وجه و یا با دریافت وجه یارانه ای به کارکنان خود تحویل نمایند. مدیریت کالا، کد کالا و محاسبه گردش مالی در این سامانه صورت می گیرد. امکان تعریف دوره، عائله، مدت زمان انقضاء برای کالابرگ/ سبد کالا وجود دارد. این سرویس بصورت برخط و یا برون خط قابل ارائه می باشد.

سرویس سبدکالا

این سرویس همانند سرویس سبدکالا می باشد، با این تفاوت که کالا و خدمات آن از سوی دولت تعیین شده و زیر ساخت فنی لازم برای ارائه خدمت توسط بانک ارائه می گردد.


تاریخ : 1396/04/13-10:38:00 | بازدید : 4375
برچسب :

نظرات كاربران - 0 نظر
ثبت ديدگاه
نشاني ايميل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌هاي موردنياز علامت‌گذاري شده‌اند *