آمادگي گروه فن‌آوا براي ائتلاف استراتژيك با شركت‌هاي برتر و متمايز صنعت ICT

a

صفحه اصلی    آرشیو مقالات

1

  مديرعامل گروه فن‌آوا در يادداشتي عنوان کرد:

  آمادگي گروه فن‌آوا براي ائتلاف استراتژيك با شركت‌هاي برتر و متمايز صنعت ICT

  مديرعامل گروه فن‌آوا در يادداشتي ازتمايل اين گروه براي ايجاد ائتلاف‌هاي استراتژيك با تمامي شركت هاي فعال در صنعت ICT براي بهره گيري از فرصت‌هاي رشد و سود آوري در بازار خبر داد.

 مديرعامل گروه فن‌آوا در يادداشتي ازتمايل اين گروه براي ايجاد ائتلاف‌هاي استراتژيك با شركت هاي فعال در صنعت ICT براي بهره گيري از فرصت‌هاي رشد و سود آوري در بازار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی گروه فن‌آوا: مهندس علی اصغر طراوتی مدیرعامل گروه فن‌آوا در یادداشتی با اشاره به ضرورت ایجاد ائتلاف های استراتژیک با شركت هاي فعال در صنعت ICT و بهره گیری از فرصت های رشد و سود آوری در صنعت ICT، بیان کرد:

شکل گیری شرکت گروه فن آوا با ترکیب 12 شرکت در سال 1382 مبتنی بریک تفکر استراتژیک و با چشم انداز شکل گیری بزرگترین شرکت بخش خصوصی فعال در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات در آن زمان بوده است. و هم اکنون نیز این شرکت جامع ترین شرکت صنعت ICT به لحاظ پروانه ها و مجوزهای فعالیت می باشد. به عبارت دیگر زنجیره جامعی از پروانه های فعالیتی را در حوزه های شبکه و زیر ساخت، محتوا و دیتا و خدمات ارزش افزوده بویژه حوزه پرداخت را دارا می باشد.

با عنایت به تغییرات سهامداری که در سال 1393 در شرکت گروه فن آوا اتفاق افتاد، برنامه راهبردی شرکت بر مبنای یک دوره 5 ساله طرح ریزی و مبتنی بر آن استراتژی های سالیانه ای شکل گرفت. بر این اساس استراتژی شرکت در سال 1393-1394 بر مبنای بازسازی و باز تعریف  مجدد زیر ساخت  سازمانی جهت آماده سازی شرکت های گروه برای ورود مجدد به بازار، استراتژی سال 1395 مبتنی بر طراحی و تولید محصولات و خدمات و تنوع بخشی به محصولات و استراتژی سال 1396 افزایش بهره وری عملیات، توسعه بازارهای فعالیت و نفوذ و افزایش سهم از بازار با توجه به متنوع سازی محصولات ترسیم گردید.

مطابق با برنامه جامع تدوین شده برای گروه فن آوا، استراتژی این شرکت در سال 1397 ایجاد اتحادها و ائتلاف های استراتژیک (Strategic Alliance)  با شرکت های برتر و متمایز صنعت ICT می باشد . در همین راستا  شرکت گروه فن آوا با شعار " قدرت در یکپارچگی" در نمایشگاه الکامپ 1396 شرکت کرد و این پیام را به سایر شرکت های فعال در این صنعت منتقل می نماید که این گروه با دارا بودن 12 شرکت  جامع ترین گروه شرکت های صنعت ICT  به لحاظ ظرفیت های کسب وکاری و پروانه ها و مجوزه های فعالیت را دارا می باشد و از طرف دیگر معتقد است در صنعت رو به رشد ICT فرصتهای زیادی برای کسب و کار و سود آوری وجود دارد. در این شرایط ضرورتی برای رقابت های پیچیده با شرکت ها که هزینه های سازمان را افزایش می دهد وجود ندارد. گروه فن آوا مبتنی بر استراتژی خود در سال 1396 به جایگاه شایسته ای در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات رسیده است و شاخص های بازار و مالی همگی نشان از رشد شتاب دهنده این گروه در بازار می دهند. به همین دلیل این گروه معتقد است اتحاد استراتژیک ابزار مهمی برای بهبود توانایی حضور و بهره گیری از فرصت های بازار، ایجاد هم افزایی و سود آوری سازمان ها می باشد.

در نهایت شرکت گروه فن آوا فرصت مناسبی برای تمامی شرکت های فعال در صنعت ICT برای ائتلاف های استراتژیک و بهره گیری از فرصت های رشد و سود آوری در بازار می باشد.


تاریخ : 1396/05/22-10:31:23 | بازدید : 4231
برچسب :

نظرات كاربران - 0 نظر
ثبت ديدگاه
نشاني ايميل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌هاي موردنياز علامت‌گذاري شده‌اند *